تعجب – غافلگیر کردن هواداران بیرانوند تصویر

تعجب – غافلگیر کردن: هواداران بیرانوند تصویر        

گت بلاگز اخبار پزشکی چسب ضد آلزایمر می‌آید

محققان از ساخت یک برچسب پوستی در اندازه تمبر پستی خبر دادند که تنها هفته‌ای یکبار نیاز به تعویض دارد و می‌تواند درمان آلزایمر را متحول سازد.

چسب ضد آلزایمر می‌آید

چسب ضد آلزایمر می آید

عبارات مهم : محققان

محققان از ساخت یک برچسب پوستی در اندازه تمبر پستی خبر دادند که تنها هفته ای یکبار نیاز به تعویض دارد و می تواند درمان آلزایمر را متحول سازد.

به گزارش ایرنا؛ این برچسب پوستی که به وسیله محققان یک شرکت داروسازی در آمریکا اختراع شده است هست، بر قسمت بالای بازوی بیمار چسبانده می شود و حاوی دارویی مشابه ‘آریسپت’ (Aricept) هست، قرصی که باعث اصلاح عملکرد سلول های عصبی در مغز و جهت مبتلایان به زوال عقل تجویز می شود.

آریسپت آلزایمر را درمان نمی کند ولی ضمن کم کردن علائم آن، موجب کند شدن سرعت پیشرفت این بیماری می شود و تأثیر زیادی بر اصلاح کیفیت زندگی بیماران مبتلابه آلزایمر خفیف تا میانگین دارد. بااین حال زمانی که این بیماران گیج یا مضطرب می شوند، وادار کردن آن ها به مصرف قرص هایشان سخت می شود به خاص این که بعضی از این بیماران مشکلاتی در رابطه با بلع پیدا می کنند.

چسب ضد آلزایمر می‌آید

اما این برچسب پوستی مربع شکل که اندازه آن حدود دو برابر یک تمبر پستی هست، می تواند این مسئله را منشتر شدن 24 ساعته جریان دارو از طریق پوست و واردسازی آن به عروق خونی باریک زیرپوست حل کند.

زمانی که این دارو وارد جریان خون می شود، به مغز می رسد و در آنجا موجب زیاد کردن سطح ماده ای به نام استیل کولین acetylcholine می شود که به تعامل سلول های عصبی با یکدیگر کمک می کند. این کار مقابله با از دست دادن حافظه و یا گیجی را ساده می کند.

محققان از ساخت یک برچسب پوستی در اندازه تمبر پستی خبر دادند که تنها هفته‌ای یکبار نیاز به تعویض دارد و می‌تواند درمان آلزایمر را متحول سازد.

محققان می گویند، این برچسب به بیماران کمک می کند تا داروی خود را راحت تر دریافت کنند؛ به این ترتیب به جای مصرف روزانه قرص تنها مورد نیاز است که این برچسب هفته ای یک بار روی پوست الصاق شود. کارشناسان این برچسب پوستی را پیشرفت بالقوه بزرگی در درمان بیماری آلزایمر می دانند.

محققان امیدوارند که این برچسب را تا 12 ماه آینده در اختیار بیماران سراسر دنیا قرار دهند.

چسب ضد آلزایمر می‌آید

واژه های کلیدی: محققان | بیماری | آلزایمر | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz