تعجب – غافلگیر کردن هواداران بیرانوند تصویر

تعجب – غافلگیر کردن: هواداران بیرانوند تصویر        

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی او سریعتر از دوستانش باید در اوین اتراق می‌کرد ولی…

احمدی‌نژاد در دوران دولت خود تعداد زیادی تخلفات قانونی داشته هست. حتی اگر یک مورد آنها را به دادگاه می‌کشید او سریعتر از دوستانش باید در اوین اتراق می‌کرد ولی ب

او سریعتر از دوستانش باید در اوین اتراق می‌کرد ولی...

او سریعتر از دوستانش باید در اوین اتراق می کرد ولی…

عبارات مهم : ایران

احمدی نژاد در دوران دولت خود تعداد زیادی تخلفات قانونی داشته هست. حتی اگر یک مورد آنها را به دادگاه می کشید او سریعتر از دوستانش باید در اوین اتراق می کرد ولی باعث تأسف است که تخلفات حقوقی و قانونی او نه تنها پیگیری نشد، بلکه بارها از سوی مسئولان محترم قضایی اعلام شد که به وقت مناسب پیگیری خواهد شد. اتفاقاً او نیز جهت گریز از این پیگیری فرار به جلو کرده است و تیغ تیز حمله خود را متوجه جاهایی می کند که مشروعیت پیگیری های قضایی علیه خود را زایل کند.

به گزارش ایران؛ «هر کس که آخرین فیلم کوتاه سخنان مدیر جمهوری دوران ۸۴ تا ۹۲ را دیده باشد، جز اظهار تعجب و تأسف نمی تواند تصویر العمل دیگری از خود نشان دهد. مسأله این نیست که آیا افراد جامعه حق اظهار نظر دارند یا خیر؟ به طور قطع همه حق اظهار نظر دارند و حتی می توانند خواستار عزل یا استعفای هر مقام حکومتی شوند. اگر جامعه ما همواره از چنین آزادی برخوردار بود، به طور قطع وضع امروزمان بسیار بهتر از این می بود که هست. اگر وضع امروز را بر آن دوران ترجیح می دهیم، یک علت آن این است که امروز هر کس می تواند خواهان استعفا یا کنار رفتن دولت شود بدون این که چون گذشته، دغدغه ساقط شدن از زندگی را داشته باشد. اگر این آزادی در آن دوران وجود داشت، به طور قطع کار به جایی نمی رسید که امروز هستیم. آن روز هر کس که کوچک تر از گل به وی می گفت، از است و نیست ساقط می شد و چه بسیار فرهیختگانی که به همین علت زبان در کام کشیدند و صبر پیشه کردند تا بلکه این وضع بگذرد، که خوشبختانه گذشت. هر چند با زیان فراوان به کشور و ملت.

پرسشی که اکنون پیش روی هر شهروند متعهدی به کشور عزیزمان ایران و آینده کشور عزیزمان ایران وجود دارد این است که آیا بعضی افراد که در بالاترین سطوح قدرت بودند و دوران آنان سراسر تخلف از قانون بود، اکنون که از آن جایگاه افتاده اند، چنین در نقش انتقادی و مخالف خوانی عمل می کنند که اپوزیسیون برانداز نیز انگشت حیرت به دهان می گیرد!‍ در یک کلام می توان گفت که بی توجهی به قانون و حاکمیت، ریشه همه این مفاسد هست. احمدی نژاد در دوران دولت خود تعداد زیادی تخلفات قانونی داشته هست. حتی اگر یک مورد آنها را به دادگاه می کشید او سریعتر از دوستانش باید در اوین اتراق می کرد ولی باعث تأسف است که تخلفات حقوقی و قانونی او نه تنها پیگیری نشد، بلکه بارها از سوی مسئولان محترم قضایی اعلام شد که به وقت مناسب پیگیری خواهد شد. اتفاقاً او نیز جهت گریز از این پیگیری فرار به جلو کرده است و تیغ تیز حمله خود را متوجه جا هایی می کند که مشروعیت پیگیری های قضایی علیه خود را زایل کند. دستگاه قضایی نمی توانست پیگیری به پرونده های وی را به تأخیر اندازد. همچنان که اگر پیگیری به پرونده معاون اول او را سریعتر و بموقع انجام می دادند، احتمال زیاد او هیچ گاه به جایگاه معاون اولی نمی رسید و این همه خسارت سیاسی به بار نمی آمد.

او سریعتر از دوستانش باید در اوین اتراق می‌کرد ولی…

رسیدگی به این پرونده ها نیز باید مبتنی بر اصول حقوقی باشد. یار غار احمدی نژاد که یک رقم تخلف او برداشت ۱۶ میلیارد جهت دانشگاه اختصاصی خودشان است که نه ثبت رسمی شده است و نه حتی جایی دارد و نه دانشجویی و باید جهت ارتکاب چنین جرمی مجازات شود، امروز طلبکار تمام عیار شده است است و به جای پاسخ دادن راجع به تخلفات و جرایم خودشان در مقام بازپرس قرار گرفته اند. اگر آن روزی که جهت پیگیری به صلاحیت جسمی و روانی ریاست جمهوری که بعضی افراد اعتقاد به آزمون روانشناسی و روانپزشکی نامزد ریاست جمهوری بودند، شورای نگهبان جدیت به خرج می داد و فردی را که از این نظر مشکوک می نمود جهت سنجش سلامت روح و روان نزد پزشکان معتبر می فرستاد، در این صورت امروز شاهد آن نبودیم که متولیان دوران فراموش نشدنی ۸۴ تا ۹۲ مدعی اصلاح امور شوند. او حتی نیاز به مراجعه به روانشناسی و روانپزشکی نیز نداشت، کافی بود جملات و بیانات او تحلیل شود تا ماجرا روشن گردد. کسانی که به سهولت به مراجع تقلید دروغ گفتند و حتی زحمت تکذیب را هم نکشیدند، امروز پرچمدار مبارزه با بی عدالتی شده است اند؟ آنان که ۸۰۰ میلیارد درآمد نفتی را نابود کردند و حتی جهت خاطر خدا تعداد شاغلان را اندکی نیز اضافه نکردند، در حالی که حداقل ۵ میلیون شغل باید ایجاد می کردند، امروز باید پشت میز محاکمه و در حال پاسخگویی باشند، نه، دیروز باید در این جایگاه می بودند و امروز هزینه های نابخردی و سوءمدیریت و فساد خود را بپردازند.

آن چه مسلم است این است که اکنون عدم پیگیری قضایی موجب شده است است تا او به فرافکنی هایش ادامه دهد. همچنان که رد صلاحیت وی در سال ۹۶ نیز کارآیی کافی جهت رساندن خبر خود به جامعه را نداشت. او اکنون به مثابه استخوانی است که در گلوی سیاست کشور عزیزمان ایران گیر کرده هست. در شرایط کنونی مسأله این است که نگاهی به گذشته شود و ارزیابی کرد که مقصر مهم در جریان این فرآیند و افزایش سیاسی ناحق این افراد ناتوان و متخلف چه کسانی بوده اند؟ البته پاسخ واقعی منحصر به این دو مواردی که نوشتیم نمی شود ولی در مقام اجرای قانون باید نشانه تقصیر را متوجه کسانی کرد که باید از حاکمیت قانون دفاع می کردند و نکردند.»

احمدی‌نژاد در دوران دولت خود تعداد زیادی تخلفات قانونی داشته هست. حتی اگر یک مورد آنها را به دادگاه می‌کشید او سریعتر از دوستانش باید در اوین اتراق می‌کرد ولی ب

واژه های کلیدی: ایران | تخلفات | دستگاه قضایی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz