تعجب – غافلگیر کردن هواداران بیرانوند تصویر

تعجب – غافلگیر کردن: هواداران بیرانوند تصویر        

گت بلاگز اخبار حوادث راز 3 جنایت در پوکه‌های اسلحه

دستگیری قاتل سه مرد جوان، یکی از خاطرات سرهنگ قنبر مداحی، مدیر پلیس سابق استان آذربایجان شرقی است.

راز 3 جنایت در پوکه‌های اسلحه

راز 3 جنایت در پوکه های اسلحه

عبارات مهم : اسلحه

دستگیری قاتل سه مرد جوان، یکی از خاطرات سرهنگ قنبر مداحی، مدیر پلیس سابق استان آذربایجان شرقی است.

اواخر تابستان سال 89 بود که گزارش تیراندازی داخل منزل ای به پلیس گزارش شد. بلافاصله تیمی از ماموران تشخیص هویت راهی محل شده است تا به بررسی علت تیراندازی بپردازند.

راز 3 جنایت در پوکه‌های اسلحه

زمانی که ماموران به محل رسیدند، شاهدان و اهالی محل گفتند لحظاتی قبل صدای شلیک پی در پی را شنیده و به دنبال تیراندازی ها مرد ناشناسی که صورتش را پوشانده بود اسلحه به دست از منزل خارج و متواری شد. از آنجا که در منزل بسته بود، شاهدان نتوانستند وارد منزل شوند و نمی دانستند که صدای شلیک گلوله ها جهت چه بوده است.

3 جسد داخل منزل قدیمی

از آنجا که کسی در را باز نمی کرد و صدای شلیک پی در پی گلوله از اتفاق تلخی حکایت داشت، تیم تحقیق با هماهنگی بازپرس جنایی وارد منزل شده است و با جسد سه نفر روبه رو شدند.

دستگیری قاتل سه مرد جوان، یکی از خاطرات سرهنگ قنبر مداحی، مدیر پلیس سابق استان آذربایجان شرقی است.

باتوجه به حساسیت عنوان و این که سه نفر به قتل رسیده بودند، سریع راهی محل اتفاق شدم. محل اتفاق منزل ای قدیمی بود و از نبود وسایل داخل آن مشخص بود که زن و فرزند ای ساکن منزل نیستند و در نگاه اول به نظر می رسید منزل به عنوان انبار اجاره داده شده است هست. به محض ورود به اتاق کوچکی که حدود 12 متر بود با جسد سه نفر مواجه شدم.

در بازرسی از جیب های قربانیان این جنایت و با به دست آمدن مدارک شناسایی آنها، هویت مقتولان شناسایی شد. از سویی در بررسی ها مشخص شد یکی از مقتولان شوهرخواهر صاحبخانه و دو نفر دیگر، مهمان او بودند که در تحقیقات بعدی پی بردیم آنها از اهالی یکی از استان های شمال کشور هستند و با شوهرخواهر صاحبخانه دوست بودند و رفت آمد داشتند.

مظنونی جهت جنایت

راز 3 جنایت در پوکه‌های اسلحه

سراغ کریم، مرد صاحبخانه و مظنون مهم جنایات رفتیم. کریم سابقه کیفری در زمینه زورگیری، اخاذی و دزدی به عنف داشت و مدت ها می شد که بعد از طلاق همسرش به تنهایی زندگی می کرد. در تحقیقات نامحسوس متوجه شدیم کریم در وقت اتفاق در محل دیده شده است و این فرضیه جهت ما مطرح شد که عامل تیراندازی کریم باشد.از سویی کریم ناپدید شده است بود و همین مساله نشان می داد او باید در این ماجرا نقش داشته باشد. تحقیقاتمان جهت یافتن تنها مظنون این جنایات ادامه یافت.در بررسی های صورت گرفته مشخص شد کریم بعد از طلاق همسرش، زن جوانی را به عقد موقت خود درآورده هست. سراغ زن جوان به نام شهلا رفتیم، او از کریم خبر نداشت و بررسی های ما نیز گفته های او را تائید می کرد. از آنجا که احتمال می دادیم تنها مظنون این پرونده با شهلا تماس بگیرد آموزش های مورد نیاز را به زن جوان دادیم و از او خواستیم در صورت تماس کریم، عنوان را به ما اطلاع دهد.

ردپایی بعد از 11 ماه

بررسی های ما جهت دستگیری کریم ادامه داشت تا این که بعد از گذشت 11 ماه از این جنایات متوجه شدیم کریم به تبریز برگشته هست. وارد عمل شدیم و زمانی که مرد جوان در حال تعویض روغن در مغازه ای بود، او را دستگیر کردیم. در بازرسی خودروی او، دو قبضه سلاح کلاشینکف و کلت کمری کشف شد.

دستگیری قاتل سه مرد جوان، یکی از خاطرات سرهنگ قنبر مداحی، مدیر پلیس سابق استان آذربایجان شرقی است.

انکار مرد جوان

کریم به اداره آگاهی انتقال یافته شد ولی منکر جنایات بود و می گفت منزل را به دامادشان اجاره داده و از قتل ها خبر ندارد. درحالی که مرد جوان منکر جنایات بود، ما پوکه هایی را که از صحنه قتل ها به دست آوردیم با اسلحه ای که از کریم کشف کردیم تطبیق دادیم و مشخص شد تیرها از همان اسلحه شلیک شده است است.

راز 3 جنایت در پوکه‌های اسلحه

دوباره تحقیق از کریم صورت گرفت، مرد جوان همچنان منکر بود. به او گفتم تیرهایی که با آن سه مرد جوان به قتل رسیده اند، طبق نظریه آزمایشگاه جنایی از اسلحه ای شلیک شده است که در خودروی تو کشف شده است هست. از طرفی تو در وقت جنایات در همان حوالی دیده و بعد از قتل ها متواری شده است بودی. این دلایل و دلایل دیگری که در تحقیقات مان به دست آوردیم نشان می دهد تو در قتل ها دست داشتی، بهتر نیست واقعیت را بگویی؟مرد جوان لحظه ای سکوت کرد و بعد از گذشت حدود یک سال از قتل ها گفت: قتل ها را من انجام داده ام. مدتی قبل متوجه شدم دامادمان با دو نفر از دوستانش در کار خرید و فروش برنج هستند و درآمد خوبی از این راه به دست می آوردند. به طمع پول با آنها همراه شدم، ولی در این معاملات باهم به اختلاف برخورد کردیم. جهت همین تصمیم به انتقام گیری گرفتم و آن شب وارد منزل شدم و بعد از تیراندازی به آنها از محل متواری شدم. بعد از قتل هم به روستاهای دیگر رفتم و به عنوان تعمیرکار وسایل خانگی کار می کردم. با این تصور که آب ها از آسیاب افتاده و دیگر کسی به من شک ندارد به تبریز برگشتم که دستگیر شدم.

با اعتراف متهم به قتل او به بازسازی صحنه های قتل ها پرداخت و با قرار بازداشت روانه زندان شد.

جام جم

واژه های کلیدی: اسلحه | جنایت | جنایات | تحقیقات | تیراندازی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz